Endoskopia


Wiele procedur odbywa się z użyciem endoskopu giętkiego o długości 1.4-1.8m, który pozwala na ocenę górnych dróg oddechowych (przewodów nosowych, gardła, krtani, worków powietrznych, tchawicy aż do rozwidlenia na oskrzela), cewki moczowej i pęcherza moczowego, a także macicy klaczy. Endoskop 3m i dłuższy pozwala na wykonanie gastroskopii, w której ocenia się przełyk, żołądek oraz przednią część dwunastnicy.

Badanie endoskopowe daje wyjątkową możliwość oceny koni z obniżonym poziomem sportowym, szczególnie dotkniętych problemami natury oddechowej oraz pokarmowej (syndrom owrzodzenia błony śluzowej żołądka).

W naszej Klinice posiadamy nowoczesny system endoskopowy umożliwiający powyższe zastosowania, a także specjalistyczny endoskop do precyzyjnego badania jamy ustnej i zębów konia, który oprócz pomocy diagnostycznej, stanowi istotne uzupełnienie w wykonywanych zabiegach chirurgicznych.logo-na-stronę

Klinika Weterynaryjna EQUI-VET oferuje profesjonalny, skuteczny i otwarty serwis dla naszych klientów i ich zwierząt, szukając zawsze najlepszych rozwiązań. Skoncentrowana jest na diagnostyce i leczeniu koni, a także małych zwierząt.