USŁUGI

BADANIE KULAWIZN


Kulawizna to jeden z częściej występujących problemów u koni. Wywoływana jest przez różne przyczyny, najczęściej towarzyszy koniom sportowym.


SPRAWDŹ

STOMATOLOGIA


Prawie 2/3 swojego życia koń spędza na żuciu i rozgryzaniu pokarmu. Z uwagi na swoje uwarunkowania anatomiczne oraz zmieniający się styl życia, koń potrzebuje regularnej opieki stomatologicznej. Wpływa ona nie tylko na poprawę rozgryzania pokarmu, ale ma również olbrzymi wpływ na zachowanie konia podczas użytkowania jeździeckiego.


SPRAWDŹ

DIAGNOSTYKA OBRAZOWA


Wykorzystanie zaawansowanych narzędzi diagnostycznych przez lekarza weterynarii jest dzisiaj koniecznością, bez których trudno wyobrazić sobie stawianie pewnych diagnoz. Są one używane praktycznie we wszystkich dziedzinach, począwszy od diagnostyki internistycznej, a na ortopedii i rozrodzie kończąc.


SPRAWDŹ

INTERNA


Choroby wewnętrzne są największym wyzwaniem dla lekarza weterynarii. Zwierzę informuje człowieka o swoich kłopotach zdrowotnych zmieniając swoje zachowanie; niestety nie potrafi  mówić, a to mogłoby znacznie ułatwić postępowanie.


SPRAWDŹ

ROZRÓD


Można powiedzieć, że od rozrodu wszystko się zaczyna…zapłodnienie, ciąża, narodziny źrebięcia, potem wzrost i osiągnięcie pełnej dojrzałości…


SPRAWDŹ

CHIRURGIA


Nasza Klinika specjalizuje się w zabiegach chirurgicznych dotyczących zębów i zatok okołonosowych, których statystycznie wykonuje się najwięcej.


SPRAWDŹ

ENDOSKOPIA


Endoskopia jest typem diagnostyki, który umożliwia obrazowanie na żywo niedostępnych okolic ciała. Jej odmianą jest wideoendoskopia, dzięki której obraz wyświetlany jest na monitorze, co umożliwia zarówno klientowi jak i lekarzowi obserwowanie i komentowanie na bieżąco danego przypadku.


SPRAWDŹ

LABOLATORIUM


Badania laboratoryjne są istotnym uzupełnieniem informacji o stanie zdrowia pacjenta. Wykonuje się je zarówno w przypadkach chorobowych, ale także profilaktycznie, celem na przykład oceny kondycji fizycznej konia.


SPRAWDŹ

PRZYPADKI REFERENCYJNE


Przypadki referencyjne to takie, które należą do nietypowych, a więc wykazują trudność w rozpoznaniu i leczeniu.  Wymagają czasami długotrwałego postępowania, za którym idzie konieczność diagnozowania i leczenia konia w warunkach stacjonarnych, a więc w Klinice.


SPRAWDŹ
logo-na-stronę

Klinika Weterynaryjna EQUI-VET oferuje profesjonalny, skuteczny i otwarty serwis dla naszych klientów i ich zwierząt, szukając zawsze najlepszych rozwiązań. Skoncentrowana jest na diagnostyce i leczeniu koni, a także małych zwierząt.